Atrakcje

Aquapark Panorama w Jaroslawcu

W maju 2008 roku Sanatorium Panorama Morska oddał do użytku kompleks basenów zewnętrznych ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody około 1500 m2. Aquapark oddalony jest od morza o 350m.
Baseny z podgrzewaną wodą od maja do września są jedną z wielu atrakcji dla naszych kuracjuszy i wszystkich wczasowiczów wypoczywających w Jarosławcu i okolicznych miejscowości położonych nad Bałtykiem.
Dodatkową atrakcją jest wykonana sztuczna grota z wodospadami. Ewenementem w skali europejskiej, jest również zapewnienie wczasowiczom-kuracjuszom możliwości korzystania z 1000 sztuk leżaków basenowych.

 

Dolina Charlotty

Z prawdziwą przyjemnością mamy zaszczyt powitać Państwa w "Dolinie Charlotty", miejscu urokliwym, wyjątkowym i niezwykle intrygującym. Tu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku odnajdą Państwo swą oazę spokoju. Dolina oczaruje Was bajkową scenerią, przepięknym krajobrazem oraz licznymi atrakcjami specjalnie przygotowanymi dla naszych Gości.

 

Agroturystyczne gospodarstwo pszczelarskie "Wędrowna Barć" w Krzemienicy

Aroturystyczne gospodarstwo pszczelarskie "Wędrowna Barć" w Krzemienicy, położonej w pasie nadmorskim blisko Ustki i Słupska, serdecznie zaprasza w swoje progi wszystkich miłośników natury, entuzjastów aktywnego wypoczynku, pasjonatów pszczelarstwa i smakoszy miodów.

 

"Kraina w Kratę" skansen w Swołowie

Przejęte przez Muzeum Pomorza Środkowego w 2002 roku obiekty tworzące siedlisko nr 8 w Swołowie stanowią przykład typowej czworobocznej zagrody zamożnego chłopa, jakie występowały m.in. na Pomorzu w XIX i XX w. Wjazd na zamknięte podwórze odbywa się przez budynek bramny, w głębi stoi szerokofrontowa chałupa a całość po bokach spinają stodoła i budynek inwentarski.

 

Zamek Książąt Pomorskich

 

Unikatowy rozsuwany most w Darłówku

Rozsuwany Most łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim z tzw. wieżą kontrolną. Most zbudowano w 1988 r., jest jedynym mostem, tego typu w Polsce. Powstał on na miejscu starego mostu zwodzonego. Wieża kontrolna mostu jest nazywana przez mieszkańców Darłowa "UFO" lub "Kaczorem Donaldem". Niewątpliwą atrakcją jest widok rozsuwającego się mostu.

 

 

Leonardia ...

...to miejsce odpoczynku i dobrej zabawy. Nie ważne ile masz lat, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.  Rywalizacja i praca w grupie pomoże rozwinąć się najmłodszym, a ruch na świeżym powietrzu i niepowtarzalna atmosfera pozwolą zrelaksować się i odetchnąć od komputerowej codzienności. Jest to jedyny taki park w Polsce. Ponad 100 drewnianych gier z całego świata zaciekawi dziadka i wnuczka. Są tu zarówno popularne kręgle i cymbergaj jak i mniej znane gry. W trakcie zabawy na pewno zgłodniejesz, więc weź ze sobą coś do jedzenia! Gwarantujemy, że zapomnisz się na wiele godzin.